STAROSTLIVOSŤ O KABELKY

Rovnako ako si zaslúži starostlivosť naše oblečenie, či obuv, tak by sme nemali zabúdať ani na naše doplnky. Určite mi dáte za pravdu, že kabelky sú neoddeliteľnou súčasťou každého outfitu. Veľa o nás vypovedajú a preto by sme sa o ne mali starať, aby nám dlho vydržali vo “fit” kondícii.

Skladovanie

  • Kožené kabelky by ste mali skladovať na tmavom chladnom mieste, kam nepreniká slnečné žiarenie. Farba na kožených kabelkách je citlivá na svetlo a pri dlhšom vystavení slnečným lúčom by mohla stratiť svoju farbu a vyblednúť.

Čistenie kabelky

  • Ak sa chystáte na čistenie kabelky z ekologickej kože, nebudete to mať také náročné. Kabelku jednoducho ošetrite vodou s kvapkou saponátu a vytrite dosucha. Nikdy ju však neperte.
  • Náročnejšiu údržbu si vyžadujú kožené kabelky, špeciálne tie lakované. Kožu nikdy neperte – ak sa Vám kabelka zašpiní, zoberte si hladkú handričku, namočte ju a kabelku ňou jemne pretrite. Nenechávajte ju na priamom slnku ani nesušte pri kúrení. Horúci vzduch a slnko koži neprospieva a časom Vám môže popraskať alebo sa zdeformovať.

Udržujte ju v čistote

  • Ak si Vašu kabelku ušpiníte, mali by ste ju čo najrýchlejšie očistiť. Ľahké znečistenie odstránite pomocou navlhčenej handričky – nezabudnite však potom očistené miesto utrieť do sucha.
  • Na väčšie znečistenia si zaobstarajte špeciálnu čistiacu penu, ktorá šetrne odstráni z usne škvrny, ohmaty a odstráni prípadné farebné znečistenie od oblečenia.

ZODPOVEDAL SOM VAŠU OTÁZKU?

V prípade ak nie, prosím neváhajte mi poslať svoje otázky na info@kabelkyzdreva.sk.